loader image

SEBEB-İ ZİYARET: Ya Davete İcabet, Ya da adab-ı Nezaket

OSMANLI TEŞKİLATI kuruluş amaçlarını anlatma ve derneği tanıtma amacıyla başlattıkları ve “SEBEB-İ ZİYARET: Ya Davete İcabet, Ya da Âdab-ı Nezaket” adını verdikleri, Devlet kurumalarını ziyarete ara vermeden devam ediyor.

Bu hafta ise her yıl 10 – 16 Nisan arası kutlanan; toplumun asayiş, güven ve huzurunu sağlayan, 10 Nisan 1845 yılında kurulan, 178 yıllık bir tarihe sahip olan; yani kuruluş yaşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinden daha büyük olan Emniyet Teşkilatının Polis haftasını kutladı.

OSMANLI TEŞKİLATI Mersin İl Başkanlığı yöneticileri ile Emniyet görevlileri arasında yapılan istişarede hem Polis teşkilatının ne kadar köklü, gerekli ve önemli olduğu, yaptıkları işin riskli olduğu kadar kutsal olduğu da dile getirildi.

OSMANLI TEŞKİLATI Mersin İl Başkanı ve yöneticileri “Teşkilat olarak toplumdaki huzuru sağlama noktasında üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Derneğimizin kuruluş amaçlarından biri ve en önemlisi de, toplumsal yozlaşma ve dejenerasyonun önüne geçmek ve meydana gelen güvenlik ve asayiş sorunları en aza indirgemek için toplumu bilgilendirme ve eğitim projeleri yapmak olduğunu dile getirdiler.

Osmanlı Derneği hafta içerisinde gerek karakoldaki, gerek Emniyet müdürlüğündeki, gerekse yollarda gördükleri Trafik polislerinin, Özel ve resmi güvenlik görevlileri ile Bekçilerin de haftasını kutlamayı ihmal etmedi.

Mersin İl Emniyet müdürü ve Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİBANOĞLU da bu ziyaretten duydukları memnuiyeti dile getirdiler ve Osmanlı Derneği’ni Polis haftası münasebetiyle yapılacak olan resepsiyona davet ettiler.