GENEL BAŞKAN HAYATI

Mehmet Ali ARSLAN 1978 yılında Batman’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. 2013 yılında Artvin ili Borçka ilçesinde memuriyet hayatına başladı. 6 ay bu görevde kaldıktan sonra istifa edip gazetelerde köşe yazarlığına başladı.
2014 yılında mütercim yayın gurubunu kurdu. Türkiye’de bu alanlarda önemli adımlar kat ederek, SEBE YAYINLAR, ÇERİ YAYINLAR, YAFES YAYINLARI, PEMBE ÇATI YAYINLARI ve son olaraktan ZAVİRA YAYINLARINI satın alarak MÜTERCİM YAYIN gurubu adı altında Türkiye’nin önemli 6 yayınevinin başına geçti.
Mehmet ALİ ARSLAN Arapça, Türkçe, Kürtçe olmak üzere Arap dili grameri, Biyografi, Kişisel gelişim, Mantık ve daha birçok konu da yayınlanmış 134 eseri bulunmaktadır.
Mehmet Ali ARSLAN, uçak motorları mühendisliği, Kamu yönetimi, Uluslararası halkla ilişkiler ve İslami ilimler fakültesi olmak üzere 4 Üniversiteden mezundur. Şuanda hukuk fakültesi son sınıfında okumaktadır.
Mehmet Ali ARSLAN, Türkiye başta olmak üzere ve 9 Ülke ’de faaliyet gösteren güçlü bir Teşkilatı’nın da Genel Başkanlığını yürütmektedir.
Batı Azerbaycan’a Dönüş birliği Türkiye temsilcisidir.
Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Uluslararası ilişkilerden ve Türk Devletlerden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı görevini yürütmektedir.