loader image

Osmanlı Torunlarının Kurduğu Osmanlı Teşkilatı 81 il Başkanları Batman da Buluştu

Osmanlı Torunlarının kurduğu ve buluştuğu kutlu ocak Osmanlı Teşkilatının kutlu dava arkadaşları  81 ilin Başkanları  Genel Başkanı Mehmet Ali Arslan’in memleketi Batman’da bir araya geldi.

 

Osmanlı Teşkilatinda Genel Başkanlığa Mehmet All Arslan’in gelmesiyle gelişimini hızlandıran ve kısa sürede Türkiye’de 81 ll ve yüzlerce ilçe ile dünya genelinde 256 noktada örgütlenmesini oluşturan Osmanlı Teşkilat temsilcileri Batman’da buluştu,

Genel Başkan Mehmet Ali Arslan’in memleketi olan Batman’da 26-27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşen buluşmada, Örgütlenme faaliyetleri ve uygulanacak stratejiler istişare edildi.

“TÜRK- KÜRT DİYEREK BİZÌ BÖLMEYE ÇALIŞTILAR!

Buluşmada konuşan Osmanl Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ali Arslan, kısa sürede üstün başarılar elde eden teşkilatına teșekkür ederek sözlerine başladı.

Osmanlı ruhunun hakkı galip ‘kilacak ruh olduğunu kaydetti.

“Yillar boyunca bu ülkede kimi zaman sağcı – solcu, kimi zaman Alevi-Sünni, Kimi zaman ilerici-gerici, kimi zaman Türk – Kürt diyerek bizi bölmeye çalıştılar … Diyen Arslan, “Biz ise ayrılıklanı bir kenara bırakarak kadim bir medeniyetin mirasçıları olarak Osmanlı Teşkilatı, medeniyeti ve ruhu diyerek daima birleştirici olduk. Kökümüz, atamız ve ceddimiz hem Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alpaslan, hem Kudüs Fatihi Selahaddin-i Eyyubi, hem istanbul fatihi Fatih Sultan Mehmet Han, hem Çanakkale geçilmez dedirten Gazi Mustafa Kemal, hem de Kuť’ül Amare’de, istiklal Harbinde düşmanın yüreğine korku salan Hall Paşa’dır. Bizler böyle bir neslin, medeniyetin mirasçılarıyız” diye konuştu.

Osmanlı Teşkilat yeniden diriliş için, yeniden yükseliş için bir olmaktır, diri olmaktır, kardeş olmaktır ve hep birlikte Türkiye olmak olduğunu ifade eden Arslan, “Bu davada ve kutsi yolculukta ilkler olmanın gururunu ve onurunu taşıyacak ve çocuklarınıza miras bırakacaksınız. Günü geldiğinde Devletin ilgili erkleri sizi ülkeyi yönetmeye davet edecek ve siz bu yönetime en layık insanlarsinız diyecekler. Gönüllerinizi ferah tutun. Ufkunuzu olabildiğince geniş. Bu yolculuk meşakatli ,  zor, dava adamı ve adanmiş neferler ister. Ama Her zorluktan sonra bir rahmet olduğu gibi, bizim de kutsi yürüyüşümüzün Sonunda başarı ve muvaffakiyet vardır. Ömrümüz yeterse hep beraber o mutlu günlerde oturup bu günleri yad edecegiz” dedi.

 

BATMAN VE BÖLGE GEZİSİ TURU YAPILDI

Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ali Arslan’in konuşmalan sonrası otuza yakın noktada önümüzdeki dönemde açılması planlanan temsilciliklerin faaliyet esaslan tartışldı.

Teşkilat çalışmalarında üstün gayret ve çaba gösteren kişilere Arslan tarafından paketlerinin verilmesi ve aile resmi çekilmesiyle toplantı sona erdi.

İstişare toplantısı sonrası  başkanlar için Batman ve bölge gezisi turu gerçekleştirildi. Daha sonra Batman Atatürk Parkı’nda Batmanlılarla buluştu.