loader image

OSMANLI TEŞKİLATI’NDAN DOĞUNUN NABZI GAZETESİNE ZİYARET

Osmanlı Teşkilatı Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif ÇELİKKAYA’dan Doğunun Nabzı Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundular.

Osmanlı Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Mehmet Şerif Çelikkaya, Güneydoğu Bölge Başkanı Bahattin Durmaz, Batman İl Başkanı Nuri Demir, Batman İl Başkan Vekili M. Ali Seçkin, Batman İl Başkan Yardımcısı Yavuz Soylu ve Batman Yönetim Kurulu Üyesi Şahabeddin Çelikkaya iştirak etti. Gazetenin imtiyaz sahibi Mehmet Salih Seyhan tarafından karşılandı.

Çelikkaya, Türkiye ve yurt dışında toplamada 256 şubelerinin olduğunu ve derneklerine her gün taleplerin arttığını belirtti. Teşkilatımız insan haklarını en önemli hak kabul ederek, yaşadığı toplumun sorunlarına sahip çıkan yönetişim ve bilişim değerlendirmesini en üst düzeyde tutan, örgütlü toplumların önemini kabul eden ve bunun için çalışarak geleceğe ümitle bakmaktır. Maddi ve manevi mirasımızın en temel unsurlarından olan Osmanlı kültürünü, Osmanlı dilini, Osmanlı edebiyatını, sanatını, yaşatmak; ulusal ve uluslar arası düzeyde Türkiye’nin ve Türk milletine has değerlerin tanınmasını sağlamaktır.

Teşkilatımız yurtiçi ve yurtdışında temsilcilikler aracılığıyla içinde oluşturulacak çalışma konuları ile ilgili tüm alanlarda plan ve proje yapıp, ilgili konularda öneri ve dilekleri saptamak, Türkiye ve Yurtdışında üniversiteler ve diğer eğitim ve öğretim ve araştırma kurumları ile işbirliği yapmaktadır.

Çelikkaya; misafirperverliğinden dolayı Mehmet Salih Seyhan’a teşekkürlerini iletip, yerel basında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, gazetecilerin, mesleklerini özgürce yürütebilmeleri temennisinde bulundular.