loader image

Osmanlı Teşkilatı Kurmayları Ankara’da Toplandı.

OSMANLI TEŞKİLATI  KURMAYLARI ANKARADA TOPLANDI

Osmanlı teşkilatı genel merkez yönetim kadrosu Ankara’da bir araya geldiler. Toplantı Osmanlı teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ali Arslan’ın açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasında Mehmet Ali Arslan; sivil toplum örgütleri olarak halk içinde bizler, görevimiz icabı halk ve devlet arasında köprü olup, milli duygularımıza sahip olmanın getirdiği yararları, yeni nesle aktarmak için daha fazla çalışmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Yine bu toprakların bedelinin ecdadlarımızın kanları ile ödendiğini hatırlatan Mehmet Ali Arslan; bizler 17 devlet tek millet olmak için bu batanın gençlerine ecdadımızın mücadelesini ve zaferin yollarını iyi anlatmalıyız.  “Mücadele ruhunu içinde barındıran her milletin huzur anahtarının zafer”  olduğunu  gençlerimize iyi kavratmamız gerekir dedi.

Toplantıya genel merkez üyelerinden Osmanlı Teşkilatı Genel Sekreteri SEDRETTİN FİDAN, Genel Başkan vekili TACETTİN BOZKURT, Medya ve tanıtımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay DR. SERVET AVŞAR, Dış Ülkelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ZÜBEYT BOZKURT, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı FARUK IRTAK, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı SERAP BİLMEZ katıldı. Genel başkan yardımcılarından Güneydoğu Anadolu Kordinatorü ŞEHMUS SAÇAN ve ABDURRAHMAN YÜCE’de telefon aracılığıyla toplantıya katıldılar. Genel başkan yardımcıları kendi alanlarında görev ve sorumlulukları bildiren bir raporu kitap haline getirilmesi için genel Başkan’a sundular.

Toplantıda görev değişikliğiyle SERAP BİLMEZ  STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılına atanırken, Emekli albay Dr. SERVET AVŞAR teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcılığına atanırken, Medya Tanıtım Genel Başkan Yardımcılığına da TRT’DEN emekli SÜLEYMAN SOL, Osmanlı teşkilatı genel sekreterliğine Milli güvenlik kurulundan emekli TACETTİN BOZKURT atandı. Osmanlı teşkilatı Sosyal kültür politikalar genel başkan yardımcılığına SEDRETTİN FİDAN, Eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığına ’da eski Beytuşşebab Milli Eğitim İlçe Müdürü MEHMET ŞERİF ÇETİNKAYA  Osmanlı teşkilatı Genel Başkan’ı Mehmet Ali Arslan gerek yurt içinde gerek yurt dışında yeni göreve getirilen teşkilat üyelerine; dedeleri FATİH SULTAN MEHMET ve SELAHATTİN EYYUBİN’in torunları olarak yeni başarılara ulaşılması için zamanın önemine dikkat çekerek başarılar temennisinde bulundu.