loader image

Osmanlı Derneği Tekirdağ’da Açılıyor

Tekirdağ il başkanlığına atanan Muhammed Deha Gümüş yaptığı açıklama ile herkesi açılışına davet etti.

Tekirdağ il başkanı Muhammed Deha Gümüş Sağlam yaptığı açıklama da 18 Haziran Pazar günü gerçekleşecek açılışı davette bulunurken sözler şu şekilde devam etti. “ dinamik ve kararlı başkanlarımızla Tekirdağ’ımıza nefes ümmete nefer olmaya geliyoruz. Osmanlı Teşkilatı İkra emrine kulak asan,  milli mücadele ruhu barındıran, önceliği hak ve adalet olan dava kardeşliğinin birleşkesidir. Osmanlı Teşkilatı Ankara genel merkez olarak; insanı her şeyin merkezine alarak, gerek yerel gerekse genel anlamda sivil toplum bilincini geliştirici çalışmalar yapmak, güçlü bir sivil toplum oluşumuna katkıda bulunmak ve bu yolda nitelikli insan ve refah toplumun oluşumuna gayret göstermektir.
Genel kurul kararıyla Osmanlı Teşkilatı Tekirdağ İl Başkanlığı şube başkanlığımızın açılış tarihi belirlenmiş olup 18.06.2023 tarihine karar alınmıştır

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Kanunları doğrultusunda, Dünya’ya Adalet, Ahlak, Huzur, İslamiyet, Hoşgörü, Barış götüren Şanlı ecdadımızın ismini yaşatmak, Altı Yüzyıl üç kıtada çeşitli milletleri, dinleri ve ırkları barış içerisinde yöneten, Yüce Osmanlı devletinin bunu nasıl başardığını Dünya’ya göstermek ve aynı şuuru taşıyan gençler yetiştirmek. Türk dilinin doğru, etkili, güzel kullanılması ve yabancı dil olarak öğretimi konusunda bilimsel çalışmalar yapmak. Osmanlı Derneği Genel Merkezi olarak; Başta viyana, Orta Asya, Balkanlar ve Kafkasya bölgelerindeki Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları, Türk Dili Konuşan Ülke ve bölgeler öncelikli olmak üzere, yurt içinden ve yurt dışından daimi hizmet ve faaliyetlerde bulunmak Osmanlı Türk kültürüyle birlikte, Osmanlı Tuğrasını, tarihini, edebiyatını, dilini, zaferini, müziğini, yaşantısını, dinini, Türk Milliyetçiliğini, adaletini, cesaretini, ahlakını, dürüstlüğünü öğretmek, derlemek, milli ülküsünü yaymak ve Dünya’ya hakim kılmak.

ADALET, BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK için… Yola ikna edilmişlerse değil, inanmışlarla çıkıyoruz Yola ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla çıkıyoruz.