loader image

KOCAELİ’NDE BÜYÜK FİLİSTİN YÜRÜYÜŞÜ

     250’den Fazla Sivil Toplum Kuruluşu ve Osmanlı Teşkilatı Katılım sağladı 

Kocaeli’nde 20 EKİM saat 14:00 da Fevziye camii önünde başlayan Filistin’e destek amacıyla büyük bir yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 250 sivil toplum kuruluşu ve Osmanlı Teşkilatının da katıldığı yürüyüş, Ülkemiz deki STK’ların Filistin’e olan destek ve dayanışmasını bir kez daha ortaya koydu.

    Kocaeli’nin merkezinde bulunan Fevziye camii önünde başlayarak kent merkezindeki ana caddeler den İzmit de bulunan Anıtparka doğru ilerledi. Türk ve Filistin bayrakları ayrıca”Filistin’e Özgürlük” ve “İnsanlık Ölmesin” sloganlarıyla yürüyüşe, Kocaeli halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Yürüyüşe katılan sivil toplum kuruluşları, Filistin halkının maruz kaldığı katliama dikkat çekerek, uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı. Konuşmalarında Filistin’in haklarını savunan katılımcılar, İsrail’in işgal politikalarını hastaneleri bomba yağdırmakdan vazgeçmeyen ve saldırganlığını daha da şiddetlendiren İsrail’i lanetlediler.

Osmanlı Teşkilatı Başkanları da Genel Başkan sayın, Mehmet Ali ARSLAN’nın Büyük Filistin mitinginde bildirisini okudu yürüyüşün amacının Filistin halkına destek ve dayanışma mesajı vermek olduğunu belirtti. Osmanlı Teşkilatı”Filistin halkı yıllardır zorlu bir süreçten geçiyor. Bizler, insan haklarına ve adaletin tesisi için mücadele eden bir STK olarak Filistin halkının yanında olduğumuzu göstermek istedik” dediler.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar da Filistin halkına desteklerini göstermek için ellerindeki dövizlerle ve sloganlarla yürüdü. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık, Filistin’e yönelik insani krizlere dikkat çekerek, uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

Kocaeli’de düzenlenen Büyük Filistin’e destek yürüyüşü, bölge halkının Filistin’e olan duyarlılığını bir kez daha gözler önüne serdi. Katılımcılar, Filistin halkının özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadele etmeyi sürdüreceklerini vurguladılar.