loader image

Kesinlikle Unutmayacağız ve Unutturmayacağız

“Devletimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef alarak, ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7.yılında; milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmekteyiz.

Millet iradesine ve kasteden, 15 Temmuz gecesi milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, kurum binalarını bombalayan, vatandaşlarına kurşun atan, kendi milletine ihanet eden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz.

Vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan yedi düvele, bu toprakların sahipsiz olmadığını her zaman gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihindeki karanlık gecede Tehditler ve bombalama şeklinde sergilenen şiddet, Türk Milletinin çelikten iradesini kıramamış ve darbe girişimi bozguna uğratılmıştır.

Atılan her mermi iman dolu bir göğse rastladığında sönüyor, söndüğü yerden yükselen bir nur lacivert göğe yıldız yıldız işleniyordu. Abdestli alınlara değdi mi bir kirli namlu, hararetli nefeslerinden bir çırpıda tevhitler dökülüyordu. Anneler evlatlarını ellerinde ay yıldızlı, al bayrak, dillerinde fetihler ile uğurlarken; gözü yaşlı beli bükülmüş nineler ıslak seccadelerinde dua ya sarılıyordu.

Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal ettiklerinde Yunanlılara ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i çıkaran bu aziz millet, 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir gibi yiğitleri çıkarmış, 250 şehit verdiğimiz o gece, 2200’e yakın vatandaşımızda yaralanarak gazilik şerefine ulaşmıştır.

Vatanımız, milletimiz ve devletimiz uğrunda can veren aziz şehitlerimiz ve yine bu uğurda canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimiz, unutmayınız kalbimizdeki yeriniz apayrıdır. Sizlere minnettarız, emanetiniz emanetimizdir. Gözünüz arkada kalmasın. Sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu aziz vatana, bu aziz bayrağa.

Yiğitlerimizin kanlarıyla sulanan mukaddes vatanımızı ve bizi “biz” yapan değerlerimizi kıyamete dek koruyacağız. Hamdolsun, 7 yıl önce olduğu gibi bugün de bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda edecek, milyonlarca vatansever evlatlarının olduğu bir gerçektir.
Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 15 Temmuz’u unutmayıp, unutturmayan siz değerli vatan evlatlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum
OSMANLI TEŞKİLATI GENEL BAŞKANI
Mehmet Ali ARSLAN