loader image

GZTC Dışişleri Bakanı Arslan: 14 Mayıs Türkiye’ye Hayırlı Olsun

Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, yayınladığı mesajla Türkiye’de 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Türkiye 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek seçimlere kitlendi. Seçime girecek ittifaklar ve partiler seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Yurtdışında ve gümrük kapılarında başlayan Türkiye vatandaşlarının oy kullanma işlemleri de sürerken, dost ve kardeş ülkelerden de seçimlerle ilgili tebrik mesajları da gelmeye devam ediyor.

Bunlardan biri de yakın zamanda kuruluşunu ilan eden Batı Azerbeycan Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti oldu.

Yeni Türk devletinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, 14 Mayıstaki seçimlerle ilgili mesaj yayınladı. Seçimlerin kardeş ülke Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Arslan, şöyle dedi:

“Kardeş ve lider ülkemiz Türkiye’de seçimler için son günlere girilirken, birlik ve beraberlik içerisinde insan hak ve hürriyetleri çerçevesinde sulh ve selamatle bir seçim olmasını diliyorum. Türkiye’deki seçimin Türkiye halkları kadar, Türki Cumhuriyetlere ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini tam bir demokrasi şöleni içerisinde geçmesini en kalbi duygularımla diliyorum” ifadelerini kullandı.