loader image

Göyce Zengezur Türk Cumhuriyeti Kabinesi, yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi

Göyce Zengezur Türk Cumhuriyeti Kabinesi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan’ın liderliğinde kritik bir toplantı düzenledi. Toplantının açılışında Azerbaycan halkının bağımsızlığı için şehit olan 20 ocak şehitleri ve Türk dünyasının bedel verilen tüm şehitleri anıldı. 

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan’la beraber kabineden birçok ismin katıldığı toplantıya bir çok üst düzey kurmayları da katılım sağladılar.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, toplantının önemine dikkat çekerek 1918’den beri Ermeni zulmü nedeniyle sürgünde yaşayan Zengezur halkının ana yurtlarına dönüşü için uluslararası çabaların devam ettiği açıklandı. Yurt içi ve yurt dışından katılımcılarla gerçekleşen toplantı, Türk dünyası için önemli bir çıkışı temsil ediyor. Alınan önemli kararlarla, bu haklı mücadele uluslararası alanda güçlü bir destek bulmaya devam edeceğini ifade ettiği.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, toplantının sonunda tüm kabineye ve üst düzey kurmaylarına daha güçlü çalışmaları için başarılar diledi.