loader image

GENEL BAŞKANI MEHMET ALİ ARSLAN, ÜZÜCÜ BİR OLAYLA SARSILAN SPOR CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

 

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, milli kick boksçu Buket Kaya hayatını kaybetti. Kazanın, patates yüklü bir TIR ile çarpışan otomobilde gerçekleştiği belirtildi.
Kaza sonucunda ağır yaralanan KAYA, olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından hemen hastaneye götürüldü. Ancak, tüm müdahalelere rağmen genç sporcu kurtarılamadı.
Buket KAYA’nın hayatını kaybetmesi, Türk spor camiasında büyük bir şok etkisi yaşattı.
Kaya, kick boks alanında başarılı bir kariyere sahipti ve Milli Takım formasını başarıyla temsil ediyordu. Genç yaşında başarılı bir sporcu olarak tanınan Buket Kaya, ulusal ve uluslararası arenada birçok madalya kazanmıştı.

Kazanın detayları henüz tam olarak açıklığa kavuşmamış olsa da, incelemeler ve soruşturma devam etmektedir.
Buket Kaya’nın ölüm haberi, ailesi, arkadaşları ve spor camiasında büyük üzüntüye neden oldu.
Türk spor camiası, Buket Kaya’nın ardından, “Büyük bir yetenek ve sporcu kaybetti. Kendisi başarılı bir sporcu olarak hatırlanacak ve sevenleri tarafından özlemle anılacaktır. Kazada hayatını kaybeden Buket Kaya’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine, Osmanlı Teşkilatı olarak başsağlığı diliyoruz.”
Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ali ARSLAN, üzücü bir olayla sarsılan spor camiasına başsağlığı dileklerini iletti. Milli kick boksçu Buket Kaya’nın hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak ARSLAN, duygusal bir açıklamada bulundu.
ARSLAN, kazanın ardından yaşanan üzüntüyle ilgili olarak “Buket KAYA’nın kaybı, spor camiamız için büyük bir yıkım. Bu trajik olayla birlikte Türk spor camiası büyük bir kayıp yaşadı. Buket’in azmi, disiplini ve başarısıyla her zaman örnek bir sporcu olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
Mehmet Ali Arslan, Buket Kaya’nın ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileyerek, “Buket Kaya’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Dedi.