loader image

GENEL BAŞKAN DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI VAR

Sevgili Osmanlı Teşkilatı üyeleri,

Bugün, Müslüman aleminin en önemli kutlamalarından biri olan Mevlid Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gecenin bizlere huzur, bereket ve mağfiret getirmesini diliyorum. Hz. Peygamber’in dünyaya gelişinin anlamını ve önemini bir kez daha hatırlayarak, onun hayatını örnek alarak yaşamaya devam etmeliyiz.

Hz. Muhammed’in doğduğu gece olan Mevlid Kandili, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, sevgi ve hoşgörüyle birbirimize yaklaşmak için önemli bir fırsattır. Bu gece dualarımızı, ibadetlerimizi ve hayır işlerimizi arttırmalı, kendimizi manevi anlamda yenilemeliyiz.

Osmanlı Teşkilatı olarak, Hz. Muhammed’in öğretilerine bağlılık ve sadakat içerisinde hareket etmeliyiz. Bu büyük liderin bıraktığı mirası koruyup, yaşatmak için çaba göstermeliyiz. Birlik ve beraberlik ruhumuzu yücelterek, toplumumuzun değerlerine sahip çıkmalıyız.

Bu vesileyle tüm Osmanlı Teşkilatı üyelerinin, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir Mevlid Kandili geçirmesini dilerim. Dualarımızın kabul olmasını ve nice güzelliklere vesile olmasını temenni ederim.

Mehmet Ali ARSLAN
Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı