loader image

Genel Başkan Arslan, İstanbul’un Fethi’ni Kutladı!

Batı Azerbaycan Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ve aynı zamanda Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanlığı görevlerini yürüten Mehmet Ali Arslan, İstanbul’un, tarih boyunca komutanların göz diktiği bir şehir olduğunu ancak fethin ecdatları olan Fatih Sultan Mehmet Han’a nasip olduğunu söyledi.

Fatih Sultan Mehmet, birçok kez kuşatılan İstanbul’u, 29 Mayıs 1453’te tamamlanan kuşatma ile fethetti. Bu fetih Orta Çağ’ın sonu Yeni Çağ’ı başlangıcı olarak kabul edildi. Hazreti Muhammed (s.a.v) tarafından fethi müjdelenen, medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul’un Fethi’nin 570. yılı bugün tüm yurtta gururla kutlanıyor.
Kutlamalarda Osmanlı’nın torunları da ön saflarda yer alıyor. Batı Azerbaycan Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ve aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında onlarca şubesi olan Osmanlı Teşkilatı’nın Genel Başkanı Mehmet Ali Arslan da yayınladığı mesajla Fetih gününü kutladı.

Sosyal medya hesaplarından bu anlamlı günü vurgulayan mesajında Arslan şöyle dedi:
“O güzel komutana da o güzel orduya da binlerce selam olsun. Bu büyük Fethin mirasına sahip çıkmak hepimize nasip olsun. İstanbul’un fethi yalnızca bir şehrin değil, ecdadın fetihler çağının dönüm noktasıdır. İstanbul’ un Fethi’nin 570. yıldönümünde, Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olarak İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmed Han ve ordusundaki kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum”