loader image

Fransız Hak İhlal Ediyor

GÖYÇE ZENGEZUR TÜRK CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI; FRANSIZ HAK İHLAL EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde Fransız senatosunun Azerbaycan liderlerinin mal varlıklarına el konulması ve gaz ambargosu da dahil olmak üzere en sert önlemleri alması çağrısında bulunmasına yönelik Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan yazılı bir açıklama da bulundu.

Fransızların yapmış oldukları bu açıklama, uluslararası hak ihlallerinden sadece bir tanesidir. Bizler onları Avrupalı ortakları ile onları yıllar boyunca topraklarından sürülmüş olan Türk vatandaşlarının haklarının da gündeme getirilmesi için bir çaba harcamalarına davet ediyoruz.

Amerikan’ın Ukraynalıları savaşın göbeğine çektikleri hatırlatarak, Ermenistan’da bulunan yetkililere de seslenmek istiyorum; , Fransızların sizleri bir kez daha nasıl bir maceraya sürüklemeye çalıştıklarını iyice anlayın. Ve tarihte hiç kimsenin toprağında gözü olmayan bir millet olarak, 60 milyon Azerbaycan halkı, Fransa da dahil olmak üzere hangi ülkeden olursa olsun, Azerbaycan topraklarını ilhak etme girişimlerine karşı tüm Türk dünyası tek millet olarak tek cephe de yer alacaktır.