loader image

Arslan, kardeş Kırgız halkının ‘Egemenlik Günü’nü kutladı

Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Uluslararası İlişkiler Ve Türki Devletlerinden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve aynı zamanda Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, 31 Ağustos 1991’de bağımsızlığını ilan eden Kırgızistan’ın ‘Egemenlik Günü’nü kutladı.

ANKARA – Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Batı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehmet Ali Arslan, yayınladığı mesajla; Kırgızistan Cumhuriyeti’nin ve Kırgız halkının bağımsızlık, Egemenlik Günü’nü kutladı.

Ankara’da temaslarını sürdüren Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Uluslararası İlişkiler Ve Türki Devletlerinden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve aynı zamanda Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla 31 Ağustos 1991’de bağımsızlığını ilan eden Kırgızistan’ın Bağımsızlık ve Egemenlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA PAYLAŞTI 

Sosyal medya hesaplarında da paylaşımda bulunduğu mesajında Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Arslan şunları söyledi; 

“Kardeş ve dost elimiz, Ülkemiz; Kırgızistan Cumhuriyeti’nin ve Kırgız halkının bağımsızlık, Egemenlik günü kutlu olsun!Kırgızistan – Türkiye kardeşliği ve dostluğu daim olsun…”

Kırgızistan, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla 31 Ağustos 1991’de bağımsızlığını ilan etmişti.