loader image

YENİ YÜZYIL ARSLAN İLE DEVAM DEDİ

Yeni Yüzyıl Partisi’nin olağan kongresinde büyük bir coşku yaşandı. Kongre öncesi Mehmet Ali ARSLAN ve Kurmayları ile Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU’nun, Tacettin Dergahında kabrini ziyaret ederek dualar ettiler.


Partililerin yoğun sunumuyla yapılan kongrede genel başkanlık seçimi tamamlandı. Partinin genel başkanı Mehmet Ali Arslan seçildi.

Arslan, seçimi gerçekleştiren parti kurmaylarına teşekkür ederek, partinin birlik ve beraberlik içinde daha da güçleneceğini ifade etti. Kongrenin, parti için yeni bir dönemin başlangıcını belirten Arslan, hedeflerinin daha güçlü, daha ileri ve daha etkili bir şekilde halkın yanında olmak Ahlakla genişletilmiş, adaletle yönetim şiarıyla, yaşanabilir Türkiye İdeali”ni özümseyen, herkes için adalet, özgürlük ve refah rejimlerine dayalı “ Yeni Yüzyıl Yeni Bir Dünya imar etme iradesinin fitilini ateşleyecek, tüm bunları ülke siyasetinde etkin hale getirebilecek vizyona sahip yegâne siyasi oluşumların “Yeni Yüzyıl Partisi” olduğunu söyledi.

Ayrıca Yeni Yüzyıl Partisi, eğitim ve sağlık gibi temel kamu hizmetlerine erişimin herkes için adil ve kaliteli olmasını sağlamayı amaçladıklarını. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın yanı sıra, sağlık hizmetlerinin erişilebilirliği ve kalitesini artırmak da partinin öncelikleri arasında yer alacağını, ifade özgürlüğüne saygı duymayı, basın özgürlüğünün korunmasını ve güçler ayrılığının güçlendirilmesini vurgulayan. Adalet sistemi ve seçim süreçlerinin yeniden yapılandırılması da partinin gündeminde önemli bir yer oluşturacağını duyurdu.

‌Yeni Yüzyıl Partisi’nin kongresine katılan partililer, yönetim kadrosu ve genel başkanlarına güvenlerini dile getirirken, partinin geleceği için umutlu olduklarını belirttiler. Kongre sonunda elde edilen verilerle birlikte, partinin daha da hız kazanacağına ve halka daha iyi hizmet vereceklerine dair gelişmeler olacak.

‌Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlı olmasını bahusus temenni ediyor, sizlere başarılar diliyorum.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun, Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun.