loader image

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI OSMANLI TEŞKİLATI KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA ONAY VERDİ

 T.C. Osmanlı Teşkilatı Kırıkkale İl Başkanlığı Resmi Onay Aldı

Kırıkkale – Türkiye Cumhuriyeti, genişleyen sivil toplum yapılanmasına yeni bir katkıda daha bulundu. Kırıkkale ilinde faaliyet gösterecek olan T.C. Osmanlı Teşkilatı’nın İl Başkanlığı, resmi makamlarca onaylandı.

Çok sayıda tarihi ve kültürel mirası bünyesinde barındıran ve Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasına sahip çıkmayı amaçlayan teşkilat, Kırıkkale’de sosyal ve kültürel faaliyetlerine ivme kazandıracak. Teşkilatın il başkanlığı, tarih bilinci oluşturma ve milli kültüre katkı sağlama hedefleri doğrultusunda çeşitli etkinlikler ve projeler planlamaktadır.

Alınan resmi onayın ardından bir açıklama yapan İl Başkanı, “Amacımız Kırıkkale’deki genç nesillere tarihimizi doğru bir şekilde aktarmak ve onlara geçmişimiz den gurur duyacakları değerleri hatırlatmaktır. Onayın teşkilatımıza yeni kapılar açacağını ve faaliyet alanımızı genişleteceğini düşünüyoruz,” dedi.

Onayın toplum içinde de olumlu yankıları oldu. Vatandaşlar, tarihi mirasın korunması ve genç kuşaklara aktarılmasının öneminin altını çizerek, teşkilatın çalışmalarını desteklediklerini ifade ettiler. Teşkilat, önümüzdeki aylarda gerçekleştireceği etkinlik takvimini kamuoyu ile paylaşacak.

Kırıkkale Valiliği ve diğer yerel yönetim birimlerinin de destek verdiği T.C. Osmanlı Teşkilatı, yörenin zengin tarihi mirasına sahip çıkma ve bunu koruma konusunda önemli bir görev üstlenecek.