loader image

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN GÜLEN YÜZÜ OLMAK

Osmanlı Teşkilatı Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı sayın, Nejla TUNÇKIRAN, Osmanlı Teşkilatı Mersin İl Teşkilat Başkanı Şaban HELVACI ve Osmanlı Teşkilatı Mersin Üniversiteler ve Akademisyenler Başkanı Hüseyin İŞCAN, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı ( ZİÇEV ) Mersin Şubesi’ni ziyaret ederek, gençlerin sanat atölyelerini ziyaret ettiler. Bu ziyaret sırasında müzik, dans ve görsel sanatlar atölyeleri gezildi ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı. Fotoğraf çekimleri de yapılan ziyarette, gençlere yapılabilecek yardımlar da konuşuldu ve bir miktar nakdi yardım da yapıldı

Osmanlı Teşkilatı’nın bu ziyareti, zihinsel yetersiz çocukların yetişmesi ve korunmasına yönelik yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla gerçekleştirildi. Ziyaret sırasında gençlerin faaliyetleriyle yakından ilgilenen ve onların yeteneklerine dikkat çeken Osmanlı Teşkilatı yetkilileri, çalışmaların önemine vurgu yaparak desteklerinin süreceğini belirttiler.

ZİÇEV Mersin Şubesi yetkilileri ise bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Osmanlı Teşkilatı’nın desteğinden dolayı teşekkür ettiler. Sanatın zihinsel ve duygusal gelişim için önemi konusunda ortak bir fikir birliği oluşan heyet, ziyaret sonrasında gençlerin sanatsal yeteneklerine olanak sağlayacak yardımların yapılması konusunda mutabakata vardılar.