loader image

OSMANLI TEŞKİLATI’NIN KONYA İL BAŞKANlLIĞI’NDA GELENEKSEL ŞİVLİLİK ETKİNLİĞİNE SN. VEDAT KARA BAŞKAN, REGAİP KANDİLİ’NİN ANLAM ve ÖNEMİNE VURGU YAPARAK, GELENEKSEL YÖRE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK ADINA İL YÖNETİMİ İLE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI.LAR

  1. Osmanlı Teşkilatı’nın Konya İl Başkanı Vedat KARA, Regaip Kandili’nin anlam ve önemine binaen, yörede asırlar boyu kutlanan ŞİVLİLİK bayramına vurgu yapan

Sn. KARA ve Osmanlı Teşkilatı Konya İl  Başkanları Şivlilik Bayramı geleneksel atmosferini yaşatmak ve aynı vakitte  çocuklara, gençlere ve yaşlılara sevgi dolu bir anı bırakmak amacıyla harekete geçti. Çeşitli hediyeler hazırlayan sayın, KARA başkan, etkinliği yeni nesillere aktarmak adına gerçekleştirerek hediyeleri dağıttı.

Konya İl Başkanlığı, bu etkinlikle çocukların, gençlerin ve yaşlıların sevinçlerini paylaşmak ve onlara moral vermek için önemli bir adım attı. Hediyelerin yanı sıra, çocuklarla sohbet edilerek onlara manevi değerleri hatırlatmayı amaçladı.

 

Vedat KARA, bu özel günde sevgi dolu bir ortam oluşturmanın önemine vurgu yaparak, yöre halkının mutlu olmasına katkıda bulundukları için memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca, Osmanlı Teşkilatı üyelerine ve destek veren herkese teşekkür etti.

 

Bu etkinlik, Osmanlı Teşkilatı’nın toplumun her kesimine ulaşma ve onların mutluluğuna katkı sağlama çabasını yansıtmakta birlikte kültürel ve dini etkinliklerin hatırlatma yaşatmasına  Konya İl Başkanlığı’nın Osmanlı Teşkilatı Konya İl Başkanı, Yüzlerce yıl öncesine dayanan Üç ayların başlangıcının habercisi olan Şivlilik; çocuk, genç, yaşlı demeden kutlanan nesilden nesile aktarılan Konya’mıza özgü bu Şivlik bayramında Osmanlı Teskilatı Konya İl Başkanlığı olarak İl Başkanı Vedat KARA önderliğinde yer aldılar sayın KARA, Tüm emeği geçen başkanlarıma teşekkür ediyorum Üç ayların Ülkemize ve Milletimize mübarek olmasını dilerim. dedi.

*Konya İl Başkanı sayın, Vedat KARA sayın, İl Başkan Vekili sayın, Yiğit GÖYMEN İl Başkan yardımcısı sayın, Figen ÜZÜM Konya İl Asıl Üyesi sayın, Hüseyin KORUCU bu güzel geleneğe katılım sağladılar İl Başkanı, Şivililik Bayaramı ve Regaip Kandili’nin anlamına uygun bir şekilde gerçekleştirildi.