loader image

OSMANLI TEŞKİLATI İLE BERABER 308 STK’NIN İSTANBUL’DA Kİ “ŞEHİTLERE RAHMET, FİLİSTİN’E DESTEK, İSRAİL’E LANET” YÜRÜYÜŞÜNE KATILIM SAĞLADILAR

Camiler önünde toplanan on binler Galata Köprüsü’ne hareket etti.

“Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Etkinliğe Osmanlı Teşkilatı Marmara Bölge Başkanı, Teşkilat İl Başkanları, Teşkilat İlçe Başkanları, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar kardeşler ve eski bakanlar da katıldı.

Yeni yılın ilk gününde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşü için on binlerce kişi harekete geçti. Galata Köprüsü’nde buluşan vatandaşlar Filistin’e destek ve şehitlerimiz için sloganlar attı. Köprüden gelen kareler dikkat çekti.

Milli İrade Platformu tarafından 308 STK’nin katılımıyla düzenlenen “Şehitlerimize rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” etkinliği için sabah namazında camilerde bir araya gelen on binlerce katılımcı kortejle yürüyüşe başladı.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Eminönü Yeni Camii, Sultanahmet Camii ve Süleymaniye Camisi’nde sabah namazının kılınmasının ardından katılımcılar cami önlerindeki alanlarda toplandı.

Vatandaşların özel araçları veya otobüslerle camilere ulaşması nedeniyle Yenikapı sahil yolunda trafik yoğunluğu oluştu.

Yoğunluk dolayısıyla camilere giremeyen vatandaşlar, Ayasofya ve Sultanahmet meydanların daki yeşil alanlarda beraberlerinde getirdikleri seccadelerin üzerinde namaz için saf tuttu.

Sabah namazının ardından şehitler ve İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi.
Namaz sonrası Ayasofya Meydanı’nda toplanan katılımcılar ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İşbirlikçi hainler hesap verecek, katil İsrail hesap verecek”, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Kanımız canımız feda olsun Aksa’ya”, “Hamas’a selam direnişe devam” sloganları attı.
Osmanlı Teşkilatı İstanbul İl Başkanı sayın,  Ahmet COŞKUN Gazetemize  verdiği röportajın da, Gazze”de yapılan soykırıma karşı ve Şehid’lerimiz için pkk’ya karşı maksatla yürüyüşe 308 STK ile katılım sağlamakla, dünya ya haykırışımızı duyurmak la onur duyduklarını ifade etti.