loader image

22 KASIM DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ ZİYARETİ

Osmanlı Teşkilatı Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Nejla TUNCKIRAN ve beraberindeki heyet, Diş Hekimleri Haftası kapsamında Mersin’de Diş Hekimi Dr. Emre AKYÜZ ve Dr. Seyran KARA’yı ziyaret etti. Osmanlı Teşkilatı Mersin İl Başkanı Sayın Ekrem Yunus YILMAZ, Osmanlı Teşkilatı Mersin Teşkilat Başkanı sayın Şaban HELVACI,  Osmanlı Teşkilatı Mersin Basından Sorumlu Başkan sayın, Ali ÇELİKBAŞ ve Osmanlı Teşkilatı Akademisyenler ve Üniversitelerden Sorumlu Başkanı sayın Hüseyin İÇCAN’ın da yer aldığı ziyarette, 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü kutlandı.

Ziyarette, diş hekimliği alanındaki gelişmeler ve meslekte yaşanan sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Osmanlı Teşkilatı heyeti, Diş Hekimi Dr. Emre AKYÜZ ve Dr. Seyran KARA’yı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Sn. TUNCKIRAN “Diş sağlığı, genel sağlığın en önemli unsurlarından biridir ve düzenli olarak diş hekimine gitmek, dişlerin sağlığı için son derece önemlidir. Bu ziyaret, diş hekimliğinin önemine dikkat çekmek ve diş sağlığına verilen değeri vurgulamak amacıyla yapıldı.” dedi

Osmanlı Teşkilatı, toplumun sağlığı ve refahı için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek, toplumsal fayda sağlamayı hedefliyor. Bu ziyaret de, sağlığın önemi ve diş hekimliği mesleğiyle ilgili farkındalık oluşturmaya yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.