loader image

ASRIN FELAKETİNİN 1. YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE GENEL BAŞKAN MESAJ YAYINLADI

6 Şubat 2023 Asrın Felaketi
Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi ve Teşkilatımızı sarsan, vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen “Asrın Felaketi” 06 Şubat Depreminin 1’inci yıl dönümünde bir kez daha aynı hüznü ve acıyı yüreklerimizde hissediyoruz. Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi, bu felaketten sonra da birlik ve beraberlik halinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve yeniden yapılanması sağlanmaya gayret edilmiştir.
Malumunuz üzere Türkiye bir deprem ülkesidir. Bu nedenle geçmişte yaşanan depremlerin bugün veya gelecekte yaşanılması da kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız yüzyılın bilgi, birikim ve teknolojisini kullanarak depremle ilgili tedbirlerimizi almak, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde depreme her vakit hazırlıklı olmaktır. Deprem, sel gibi doğal afetlere karşı önceden önlem almak elbette çok önemlidir. Yaşam alanlarılarımızı depreme dayanıklı yapmak, acil durumlarda yapılması gerekenleri öğrenmek, vatandaşlarımızı depreme karşı bilinçlendirmek hepimizin öncelikli görevi olmalıdır. Doğal afetlerle yaşamayı öğrenmeliyiz. Özellikle depreme karşı dayanaklı yapılar inşa etmeli, çocuklarımıza deprem bilinci aşılamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle; “Asrın Felaketi” 06 Şubat Depreminin 1’inci yıl dönümünde böyle bir felaketin ve acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.