loader image

OSMANLI TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİ BATMAN AFAD’ı ZİYARET ETTİ

BATMAN – Osmanlı Teşkilatı’nın önemli isimleri Batman İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif Çelikkaya, GİK Üyesi ve Teşkilat Başkanı Bahattin Durmaz, Yavuz Soylu, OTAK Başkanı Abdulaziz Çelikkaya ve TEİAŞ Şefi olarak görev yapan Batman İl Başkanı Nuri Yıldız’dan oluşan heyet, Batman AFAD İl Şube Müdürü Sait YEL ile bir araya geldi.

Toplantının ana gündem maddeleri arasında doğal afetler ve afet yönetimi konuları yer aldı. Görüşmede ilgili kurumlar arasında koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi yöntemleri ele alındı. Heyet, ziyaretleri sırasında Batman ilindeki mevcut afet yönetim stratejileri ve potansiyel iyileştirme yolları üzerinde durulduğu bir fikir alışverişinde bulundu.

Osmanlı Teşkilatı heyeti, ziyaretin sonunda AFAD İl Şube Müdürü Sayın Sait YEL’e yürütülen çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini sundu. Bu ziyaret, bölgedeki afet hazırlık ve müdahale çabalarının güçlenmesi adına önem taşıyor.

Toplantıda ayrıca, olası afet durumlarında hızlı ve etkin bir müdahale planı geliştirilmesi ve bunun yanında afet bilincinin artırılması konusunda atılacak adımlar da masaya yatırıldı.

Batman AFAD Şube Müdürü Sayın Sait YEL, Osmanlı Teşkilatı Batman İl Derneğimiz bünyesinde kurulan OTAK Arama Kurtarma personeline, 6 günlük hızlandırılmış eğitim programı kapsamında eğitime tabi tutulabileceğini ifade ettiler.

Ziyaret, ilgili tüm tarafların karşılıklı anlayış ve iş birliği içinde çalışmalarına devam etmeleri ve bu süreçte kazanılan bilgi ve tecrübenin paylaşılması temennisi ile sona erdi.