loader image

KUDRET CAMİİ’NDE ELLER SEMAYA KALKTI

06.02.2024

 Mübarek Miraç Kandili ve Depremzedeleri anmak için Kudret Camisinde okutulan Mevlidi şerif için Başta sn. Batman Valisi sn. Ekrem CANALP sivil toplum kurumları ile siyasi gruplar büyük kalabalıkla katılım sağlandılar.. Cami çıkışında sn. Vali’nin etrafını saran halk sevgi ile kendisine soru soranlar ile ayrı ayrı ilgilendi bu arada Osmanlı Teşkilatı, Yeni Yüzyıl parti kurmayları sn. CANALP soru ve sıkıntılarıı dile getirdi. Osmanlı Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı sayın, ÇELİKKAYA, “sağ olsun ilgi alakasını esirgemedi bunca kalabalığın içinde kendisi ve ekibi gerçekten çok sabırlı olmasıyla Devletin var olduğunu göstermesi ayrı bir güzelliktir.” Diye açıklama yaptı.

 Yeni Yüzyıl Partisi kurmaylarından sayın, Bahattin DURMAZ ve sayın. Mehmet Rauf AYDIN “Siyasiler olsun mülki idare amirlerimiz halka güler yüz gösterip, halkın içinde olup çare olur veya olmaz onlara ulaşıp sorunlarını ilete bildiklerinde onlara olan sevgi ebedi olmaktadır.. Nefsi kibirli olan hele hele halkın oylarıyla seçilen sonrada halkı sanki onlara mecbur görüyor havasında olanlar bilsinler ki kayıptadırlar.. Kısacası halkın içinde olan valimiz gibi herkes sevgiye mazhar olsun..” Beyanında bulundular.

Sivil toplum kuruluşları ve Devlet erkânı nın katıldıkları özel kandil programında vatandaşlar ile Kudret Camii’nde omuz omuza namaz kılındıktan sonra ellerini semaya kaldırarak Ülkenin afed lerden korunması ve bir sene önce yaşanan “Asrın felaketi” diye adlandırılan büyük depremde vefat edenlere ve yaralılara dualar ettiler.