loader image

“DOĞDU GÜNEŞİMİZ, BİZLER GELİYORUZ” DİYEREK OSMANLI TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİ ŞIRNAK ve CİZRE TEŞKİLATLARINI ZİYARET EDEREK CUDİ DAĞINDAN GÜNEŞİN BÜYÜLEYİCİ GÖRSELİNİ İZLEDİLER

Osmanlı Teşkilatı Genel Merkez Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif ÇELİKKAYA ve Osmanlı Teşkilatı Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Bahattin DURMAZ, Şırnak’ta bulunan teşkilatları ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında, Şırnak İl Başkanlığı ve Cizre İlçe Teşkilat Başkanlığı ziyaret edildi. Genel Başkan Yardımcısı ÇELİKKAYA ve Bölge Başkanı DURMAZ, bu önemli ziyarette Şırnak Teşkilatı yöneticileriyle Cudi Dağı’nın zirvesinde bir toplantı gerçekleştirdi.
Osmanlı Teşkilatı Şırnak İl Başkanlığı istişare toplantısına tam kadro ile, ŞIRNAK
* İl Başkanı Serhat AÇIL
*İl Başkan Yrd. Mehmet Salih TAŞKIN
*İl Kadın Kolları ve İdari İşler Başkanı Remziye TARI
*Çevre Şehircilik Başkanı Serhat BATMAZ
*Çevre Şehircilik Başkan Yrd. İsmail BARIŞ
*Teskilat Başkanı, yönetim Kurulu ve İl Sekreteri Halil UYSAL
*İl Sekreter Yrd. Şuayıp KUTLU
*Osman ÜSTÜN (Teşkilat üyesi)
*Menaf GİÇE (Teşkilat üyesi)
Hazır bulundular.
Osmanlı Teşkilatı Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı sayın, Bahattin DURMAZ, Osmanlı Teşkilatı Şırnak İl Başkanlığın da ayrılırken Osmanlı Gazetesi Genel Yayın Merkezi’ni telefonla aradı; Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Ali ARSLAN beye, hitaben; Ben bu dava uğruna elimini değil gövdemi koymuşum başkası gibi algılarla yalanlarla iş değil icraat lazım diye yola revan olmuşum sayın Genel Başkanım. Diyerek, duygularını belirtti.

  

Zirvede yapılan toplantının önemine değinen Bahattin DURMAZ, “Allah’ın izniyle bayrağımızı Kato Dağı’nın ve Ağrı Dağı’nın zirvesine dikmek için önemli adımlar atmaktayız. Ayrıca, bu bölgenin huzurunu ve kardeşliğini sağlamada emeği geçen güvenlik güçlerimize minnettarız. Sağ olsunlar.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Osmanlı Teşkilatı’nın Şırnak ziyareti, bölgedeki teşkilatların çalışmalarını yerinde görmek ve destek vermek amacıyla gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı ÇELİKKAYA ve Bölge Başkanı DURMAZ, bu ziyaretle birlikte Şırnak İl Başkanlığı ve Cizre İlçe Teşkilat Başkanlığı ile yakın temas kurarak, teşkilat çalışmalarını daha da güçlendirmeyi hedefledi.
Cizre Teşkilat istişare toplantısında ,
* Cizre İlçe başkan Mahmut ALTIN,
*Gençlik Kolları Başkanı Yrd. Hüsnü ALTIN
*Gençlik Kolları Başkanı Bekir YILMAZ
*Çevre şehircilik Başkanı Hülya UÇAR
*Kadın Kolları Başkanı Cihan UÇAR
*Kadın Kolları Yrd. Seda UYANIK
*Teşkilat başkanı.Yusuf ASLAN
*İlçe Başkan vekil Sedat VURAL
*Bedensel ve Zihinsel Etkinlikleri Başkanı.Vedat UYTUN
*Seçim İşler Başkanı.M.Emin ASLAN
* İş İnsanlar Kurulu Başkanı Ahmet YERLİKUL
*Yerel Yönetimler ve İlişkilerden Sorumlu Başkanı Emin ASLAN
*Mali İşler başkanı Bejdar VURAL
*İdari İşler Başkanı Abdulkerim GÜZEL
*İş İnsanlar Kurulu Başkanı.Ali Vural
*İlce Başkan Yrd. Sahip DENİLER
*İlçe Başkan Yrd. Murat ALTIN
*Disiplin Kurulu Başkanı.Gulbah YILDIZ , ve diğer Birim Başkanları tam kadro toplantıda bulundular.

Osmanlı Teşkilatı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde teşkilatlanarak toplumun ve Bölgelerin sorun, sıkıntılarına duyarsız kalmadıklarını bir kez daha gösterdiler.